TTGO-LoRa

Jest to wydzielone z TTGO41 oprogramowanie dla TTGO służące do odbierania telemetrii z amatorskich sond nadających za pomocą modulacji LoRa w jej krótkofalarskiej wersji – odmiennej od LoRaWAN.
Od teraz, nie trzeba lutować dodatkowego moduły LoRy aby odbierać nasze ramki. Wystarczy jedynie poprawnie skonfigurować odbiornik i dane z sondy będą prezentowane na stronie habhub.

Ze względu na to, że nasze oprogramowanie zawiera więcej informacji, niż obsługuje to habhub, wpadłem na pomysł, by wysyłać z odbiorników dane najpierw na mój serwer, tam dane są przepakowywane i to co można wyświetlić, idzie do habhuba, reszta pozostanie przetworzona u mnie na serwerze. Jeśli to będą jakieś ciekawe dane, na pewno zostaną one upublicznione.

W porównaniu z LoRaWAN, nasz protokół umożliwia większą przepustowość, nieograniczone możliwości konfiguracji oraz jeśli się sprawdzi, nawet przesyłanie zdjęć.

Obecnie dzięki Markowi SP6QKM, który wypuszcza balony z zmodyfikowanymi sondami RS41 i dolutowanym modułem LoRy, będziemy testować, jaka konfiguracja jest najefektywniejsza do różnych celów.

Wgranie, czy konfiguracja odbiornika jest prawie identyczna jak w oprogramowaniu TTGO41 do dekodowania sond meteo, tak więc tam odsyłam tych, którzy nie wiedzą jak wgrać czy skonfigurować odbiornik.

W razie modyfikacji (protokół może się zmienić, rozbudować) kolejne wersje tutaj będą się pojawiać.

Aktualna wersja oprogramowania do pobrania tutaj: TTGO-LoRa(20220307_SU!SG!)

Dodam na koniec, że jest to wersja do wgrania za pomocą kabla (pełny obraz pamięci FLASH).

 

Current flight settings: