28 Mar

TTGO – Dekoder sond – sprzęt, schemat

Schemat podłączenia enkodera i modułu Bluetooth do TTGO.

Pinout przykładowego GPSa. VCC należy podłączyć do 3.3V, GND do masy, PPS – pozostawiamy niepodłączone

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, właściwie nie ma czego tłumaczyć, poza jednym wyjątkiem – modułem Bluetooth.

Bluetooth służy oczywiście do przekazywania dekodowanej pozycji sondy do APRSdroida. Widziany jest jako RSdec, natomiast hasło to 1234.

Na schemacie jest przedstawiony moduł JDY-31, jednak, można podłączyć również niektóre moduły HC-06 oczywiście kolejność pinów jest inna.
Niektóre, ponieważ nasi przyjaciele ze wschodu sprzedają te moduły z najróżniejszymi wersjami oprogramowania, które konfiguruje się w najróżniejsze sposoby. Tak więc, jeśli ktoś ma moduł HC-06 który przyjmuje konfigurację zakończoną znakami CRLF, to wszystko będzie działać idealnie, jeśli ma moduł, który nie toleruje znaków CRLF, nic z tego nie będzie.

Jeszcze jedna uwaga, moduł JDY-31 aktualizuje swoją konfigurację dopiero po odłączeniu zasilania (resecie), tak więc aby TTGO pojawiło się w telefonie jako RSdec, konieczne jest włączenie zasilania, odczekanie około 6 sekund, wyłączenie, włączenie i wszystko powinno działać.
Moduł HC-06 nie wymaga takich zabiegów, w 6 sek po włączeniu zasilania jest prawidłowo zainicjowany.

 

No i po dłuższym czasie pojawiła się kolejna wersja dekodera, z 2″ wyświetlaczem TFT.  Aby z niej korzystać, trzeba wgrać inny obraz firmware (w nazwie tft). Dla tej wersji wyświetlacza jest oddzielny firmware z TFT w nazwie.

Poniżej schematy dla kilku wersji płytek:

 

TTGO z gniazdem u.fl.

TTGO v1.6

T-BEAM

T-BEAM + AXP